Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
16 жовтня 2019 року в місті Львові місцевим регіональним відділенням Національної школи суддів України проведено семінар для суддів на тему: “Свобода в європейській історії ідей”.
Захід відкрила заступниця директора Львівського регіонального відділення Галина Манюк, яка зазначила, що незалежність судової влади є безумовною складовою належного виконання нею своїх функцій, і така незалежність повинна забезпечуватися державою шляхом визначення і закріплення процедур та засобів правового захисту, що унеможливлюють вплив на неї.
У вітальному слові суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Андрій Жук розповів про ідею створення семінару та підкреслив, що враховуючи виклики, які стоять перед судовою гілкою влади, знаковим є те, що семінар відбувається напередодні проведення з’їзду суддів, де сьогоднішні питання можуть бути винесені на розгляд та обговорення більшої аудиторії – суддів-учасників з’їзду.
Доцент кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, кандидат юридичних наук Степан Білостоцький наголосив, що спроби втручатися в діяльність суду та судді не є новим явищем в історії, проте активне суддівське самоврядування, публічні заяви щодо різних форм впливу та активна комунікація між суддями сьогодні може суттєво покращити ситуацію.
До програми семінару включено питання, які прямо чи опосередковано впливають на статус судової влади, суду та судді в Україні. Зокрема, це питання щодо суспільних викликів та форм впливу на суд, способів захисту незалежності судової влади; свободи і незалежності судді в процесі суспільних змін, революцій, політичних реформ; професійної думки судді при здійсненні судочинства в суді першої інстанції; свободи волі та свободи розсуду судді при ухваленні судового рішення; публічних комунікацій суддів в умовах трансформації свободи слова з метою ефективного і допустимого публічного захисту незалежності судочинства.
Отже, наскрізною лінією такого заходу є ідея зовнішньої незалежності судді, яка задекларована державою, його особистої внутрішньої свободи та свободи розсуду в прийнятті кожного конкретного рішення у справі та співвідношення цих категорій між собою.
За результатами успішно пройденого навчання Д.В. Пацко отримав відповідний сертифікат.